Tipet e lojës për sot

Dortmund - Benfica 1
Barcelona - PSG 1
Manchester City - Stoke City 1

Foto e ditës

Francesco Totti i jep fund karrierës së tij 25 vjeçare te Roma dhe kjo është një ditë emocionale për të gjithë tifozët e futbollit. Për ta shënuar këtë rast të veçantë të futbollit, lojtarët Giallorossë do të veshin fanella të posaçme në ndeshjen kundër Genoas në Serie A.

Video e ditës

Thënia e ditës

Në fund ne vetëm do të vajtojmë rastet e shfrytëzuara.
Autori i panjohur

Ngjarja e ditës

1981

Kampionatin e 32-të në Formula 1 e fitoi, Nelson Pique me vetëm një pikë dallim.