Tipet e lojës për sot

Wolfsburg - Dortmund 2
AC Milan - Lazio 1
PSG - Dijon 1-1

Foto e ditës

Tifozët e Legia Varshavës kanë realizuar një koreografi për mbamendje para ndeshjes ndaj Dortmundit në kryeqytetin polak.

Video e ditës

Thënia e ditës

Duhet të luftosh për ta realizuar ëndrrën tënde. Duhet të sakrifikosh dhe të punosh shumë për të.
Lionel Messi

Ngjarja e ditës

1998

Një ekip prej 11 lojtarëve u vra nga rrufeja ndërsa ekipi kundërshtar mbeti i padëmtuar.